1. Калипер нь зайг хэмжиж чадна
2. Өөрийгөө тохируулах тэнцвэржүүлэх функцтэй
3. Дугуйны тэнцвэрийг оновчтой болгох
4. Мотоциклийн дугуйг адаптераар тэнцвэржүүлэх сонголттой
5. Инчээс миллиметр, граммаас унц хүртэл хөрвүүлэх функцтэй
6. Сайжруулсан тэнцвэржүүлэгч гол, сайн тогтвортой байдал, бүх төрлийн хавтгай дугуйны хэмжилтэд тохиромжтой.
| Моторын хүч | 0.25кВт/0.32кВт |
| Цахилгаан хангамж | 110V/220V/240V, 1ph, 50/60hz |
| Обудны диаметр | 254-615мм/10”-24” |
| Обудны өргөн | 40-510мм”/1.5”-20” |
| Дугуйны хамгийн их жин | 65кг |
| Дугуйны хамгийн их диаметр | 37”/940мм |
| Тэнцвэржүүлэх нарийвчлал | ±1г |
| Тэнцвэржүүлэх хурд | 200 эрг/мин |
| Дуу чимээний түвшин | <70дБ |
| Жин | 112кг |
| Багцын хэмжээ | 1000*900*1100мм |
Машины дугуй өндөр хурдтай эргэлдэх үед динамик тэнцвэргүй байдал үүсч, жолоодох үед дугуй болон жолооны хүрд чичирхийлдэг. Энэ үзэгдлээс зайлсхийх эсвэл арилгахын тулд динамик нөхцөлд эсрэг жинг нэмэгдүүлэх замаар дугуйны ирмэгийн хэсэг бүрийн тэнцвэрийг засах шаардлагатай.
Эхлээд дугуйг эргүүлэхийн тулд моторыг асаана. Тэнцвэргүй параметрүүдийн улмаас дугуйнаас бүх чиглэлд пьезоэлектрик мэдрэгч дээр үйлчилдэг төвөөс зугтах хүчийг цахилгаан дохио болгон хувиргадаг. Дохионы тасралтгүй хэмжилтээр компьютерын систем дохиог шинжилж, тэнцвэргүй хэмжигдэхүүний хэмжээ болон параметрийн хамгийн бага байрлалыг тооцоолж, дэлгэцэн дээр харуулна. Хамгийн бага тэнцвэргүй байдлын шаардлагыг хангахын тулд систем дэх мэдрэгч болон A/D хөрвүүлэгч нь өндөр мэдрэмжтэй, өндөр нарийвчлалтай бүтээгдэхүүн ашиглах ёстой. Тиймээс системийн тооцоолох хурд болон туршилтын хурд өндөр байх шаардлагатай.